ФПЛ.мк најава за дванаесетто коло

Сите англиски екипи продолжија во европските натпреварувања (макар што Црвените Ѓаволи еден ранг подолу). Сега следува пауза во која ќе мораат многу да се сконцентрираат на Премиер Лигата – зашто ќе изиграат и премногу натпревари. Почнувајќи од ова коло што ни го носи големото манчестеровско дерби.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за единаесетто коло

Единаесеттото коло ни го носи првиот одложен натпревар поради КОВИД-19 годинава: Астон Вила-Њукасл. Исто така ни го носи и првото севернолондонско дерби, во кое Тотенхем и Арсенал ќе влезат во многу различна форма – и со многу различни очекувања.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига, состојба по десетто коло

Пет капитенски траки на раката на Де Брујне ова коло во Топ 10 во нашата ФПЛ.мк лига, три одиграни вајлдакарти пред почетокот на колото, двајца преживеани Александровци и никакви – ама апсолутно никакви – промени во Топ 3.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за десетто коло

Менито од десеттото премиерлигашко коло содржи еден превкусен деликатес: дуел на врвот, меѓу Челзи и Тотенхем, меѓу Кејн и Вернер, меѓу Лампард и Мурињо. Во меѓувреме, натпреварите на Сити, Ливерпул и Лестер ветуваат коло со високи ФПЛ просеци – и со слатки капитенски маки.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига, состојба по деветто коло

Да парафразираме наслов на една популарна YA книга, мноштво Александровци на врвот на нашата ФПЛ.мк лига по деветтото коло: дури четворица во Топ 10. Како и минатото коло, само еден од нив е во Топ 3 – овој пат рангиран и едно место погоре.

Прочитајте повеќе
1 2 3 4 5 27