ФПЛ.мк лига, состојба по дваесет и четврто коло

Крсте Танчевски изиграл страшна вајлдкарта, па и на релативно промашен капитен (Стерлинг, а не Гундоган) извлекол фантастични 112 поени и напредувал цели 10 места до четвртото. На оние три пред него – никакви промени.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за дваесет и трето коло

Се чини дека дваесет и третото коло ќе биде последно нормално некое време: од 24-то до 28-мо ни следуваат пет двојни кола, а 29-тото ќе биде празно. Со други зборови, доаѓа време на џокери и разликувачи. А доаѓа време и на борба за титула. Колово нè чека дербито над сите дербија минативе неколку сезони: Ливерпул-Сити.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига, состојба по дваесет и второ коло

И четврто коло со ред никакви промени во редоследот на Топ 3 во нашата ФПЛ.мк лига, но барем ова манчестеровсково неколку менаџери го искористиле за да ја намалат нивната предност. Никој подобро од Дане Србакоски.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за дваесет и второ коло

Без застанување, веднаш по дваесет и првото следува дваесет и второто коло, во кое ќе видиме нов дерби натпревар помеѓу Тотенхем и Челзи и во кое Манчестер Сити ќе настојува да го продолжи својот победнички марш кон нова титула.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига, состојба по дваесет и прво коло

Покрај толку ротација во Сити пред натпревар со Шефилд, не е чудно што колово беше ролеркостер за многумина. Но, на крајот – после автоматските замени и префрлените капитенски траки – нештата се порамнија. Оттука, немаме никакви промени во водечката четворка.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за дваесет и прво коло

Во дваесеттото коло, Шефилд ги изненади сите – најмногу Манчестер Јунајтед. Во дваесет и првото, ќе му гостува на другиот тим од истиот град. Треба ли да очекуваме уште едно изненадување или пак многу поени од Ситиевците? И што да очекуваме од дербито Јунајтед-Арсенал?

Прочитајте повеќе
1 2 3 4 29