ФПЛ.мк најава за дваесет и прво коло

Во дваесеттото коло, Шефилд ги изненади сите – најмногу Манчестер Јунајтед. Во дваесет и првото, ќе му гостува на другиот тим од истиот град. Треба ли да очекуваме уште едно изненадување или пак многу поени од Ситиевците? И што да очекуваме од дербито Јунајтед-Арсенал?

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за дваесетто коло

Можеби нема дваесеттото коло да донесе високи просеци како деветнаесеттото, но двата Манчестеровци играат против фенерџиите Шефилд и ВБА, па – што знаете? Тотенхем и Ливерпул, пак, играат големо дерби во четврток – преважно и за едните и за другите. 

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за деветнаесетто коло

Деветнаесеттото коло преку ноќ испадна единечно за Лидс и празно за Евертон – откако претходно изненадувачки стана убаво двојно за Сити. Настрана ФПЛ, ни го носи и најголемото премиерлигашко дерби: Ливерпул-Манчестер Јунајтед.

Прочитајте повеќе
1 2