ФПЛ.мк најава за десетто коло

Менито од десеттото премиерлигашко коло содржи еден превкусен деликатес: дуел на врвот, меѓу Челзи и Тотенхем, меѓу Кејн и Вернер, меѓу Лампард и Мурињо. Во меѓувреме, натпреварите на Сити, Ливерпул и Лестер ветуваат коло со високи ФПЛ просеци – и со слатки капитенски маки.

Прочитајте повеќе