ФПЛ.мк најава за деветто коло

Челзи со Њукасл, Манчестер Јунајтед со ВБА, Евертон со Фулам… Многу привлечни ФПЛ опции за деветтото коло. Исто така, и два многу привлечни натпревари за гледање: Ливерпул без одбрана и без Салах го пречекува Лестер, а на дуелот Тотенхем – Манчестер Сити, силите по 24 пат ќе си ги одмерат Жозе и Пеп.

Прочитајте повеќе