ФПЛ.мк лига, состојба по шесто коло

Виктор Џамто не го даваше првото место во нашата ФПЛ.мк лига неколку кола, но затоа Бојан Борисовски дојде и си го зема во шестото. Колку благодарение на слабото и несреќно коло на Виктор, толку и благодарение на одличното на Слободан Петков, Виктор веќе не е ниту втор на табелата. Зад водечката тројка, пак, следуваат тројца Александровци.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за шесто коло

За среќа, нема одмор од фудбал. Веднаш по крајот на минатото премиерлигашко коло нè пречека отворањето на ЛШ и ЛЕ, а шестото коло во Премиер почнува петочно и ќе трае сè до понеделник. Нè очекува едно големо (Манчестер Јунајтед – Челзи) и едно мало дерби (Арсенал – Лестер).

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за петто коло

Веднаш по репрезентативната пауза, петтото коло ни носи две големи дербија меѓу четири одлични тренери: ливерпулското, меѓу Клоп и Анчелоти, и она меѓу Сити и Арсенал, односно меѓу учителот Пеп и ученикот Микел. А носи и некои други интересни средби.

Прочитајте повеќе
1 2