Хајлајтси од трето коло

Продолжени хајлајтси (10-20 минути) од третото коло – без никакви спојлери сè до крајот на колото во понеделник, кога ќе ги замениме со (главно) кратки официјални хајлајтси. Во случај да не сакате инстантно да дознаете како поминале вашите ФПЛ играчи.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига, состојба по второ коло

Иако пребогато со голови, второто коло не донесе никакви промени на водечките две позиции во ФПЛ.мк лигата; затоа, пак, имаме новодојденец на третата, а и ФПЛ менаџер што во едно коло прескокнал 108 луѓе за да влезе во Топ 10!

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за второ коло

Викендов го имаме првото целосно коло, можност првпат да ги видиме нашите омилени ФПЛ поединци од Манчестеровците, а и да го погледнеме првото големо дерби на две екипи што претендираат на највисок пласман: Челзи и Ливерпул.

Прочитајте повеќе

Хајлајтси од прво коло

За сите оние кои немале време или можност да погледнат некој од натпреварите во живо, од оваа година почнуваме со објавување и на скратени натпревари: десет до дваесетминутни продолжени хајлајтси на Sky Sports, BT Sports, BBC или NBSCN. Клучна точка во секое ФПЛ истражување.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за прво коло

После помошта од минатогодишниот шампион на ФПЛ.мк лигата – Даниел Стојановски – и минатогодишниот светски шампион – Александар Антонов – за првово коло, редно е да ви помогнеме и ние. Во продолжение, најавата за отворањето, со очекувани резултати, играчи што треба да ги имате и капитени што треба да ги размислите.

Прочитајте повеќе