Анализи на новајлиите за сезона 2020/21: Лидс

Шампионите во Чемпионшип за сезоната 2019/20. Екипата која ја предводи „лудакот“ Биелса, а во која настапува и нашиот Алиоски. Конечно, по пауза од 6 години, ете нов Македонец во најсилната лига во Европа. Ќе се гордееме во секоја негова минута помината на терените ширум островот.

Прочитајте повеќе

Анализи на новајлиите за сезона 2020/21: Фулам

Фулам во регуларниот дел на Чемпионшип лигата заврши на четвртата позиција, со 81 бод, идентично со Брентфорд, само два помалку од ВБА. Тие имаа многу послаба гол-разлика од ривалите, само +16, но затоа пак го имаа најдобриот стрелец во лигата – Александар Митровиќ со 26 постигнати погодоци.

Прочитајте повеќе

Анализи на новајлиите за сезона 2020/21: ВБА

Во Премиер лигата се враќа и тимот кој го паметиме по настапите на двајца македонски репрезентативци, Артим Шаќири и Горан Попов. Под водство на Славен Билиќ, ВБА беше екипата со најмалку порази во минатогодишната сезона во Чемпионшип, само 7. Што може да очекуваме во Премиер?

Прочитајте повеќе