ФПЛ.мк најава за 34+ коло

Само дваесетина часа по крајот на 33+ коло ни доаѓа 34+ – и тоа со еден клучен „европски“ натпревар (Арсенал-Лестер) и неколку убави ФПЛ деликатеси: Сити го пречекува Њукасл, а Ливерпул, Тотенхем и Јунајтед одат на гости кај Брајтон, Борнмут и Астон Вила.

Прочитајте повеќе