Тим за дваесет и деветто коло

Не сме презадоволни од нашиот избор за двојното 29-то коло. Ама во 100 милиони, тешко е да се стават многу премиум опции. А да бидеме реални, сите Арсеналовци и Ситиевци што вистински ги сакате за ова коло се премиум-опции.

Прочитајте повеќе

ФПЛ лекции: Дваесет и осмо коло

Во скратеното 28 коло падна Ливерпул, Манчестер Јунајтед го постигна 900-от гостински премиерлигашки гол, а Сити со Пеп освои уште еден трофеј во Англија со што стана вториот најуспешен менаџер по големиот Сер Алекс Фергусон.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига: состојба по дваесет и осмо коло

Сити и Арсенал не играа, Ливерпул, Лестер и Тотенхем изгубија, Манчестер Јунајтед и Евертон играа нерешено… Малку е да се каже дека 28-то коло беше ужасно. Оттука, секој што собра повеќе од 26 поени треба да е среќен. Во Топ 10 во ФПЛ.мк лигата, некои собраа и над 40.

Прочитајте повеќе