Тим за дваесет и седмо коло

Покрај две дербија во врвот и рестартирањето на европската сезона, не беше тешко да се склопи тимот за колово: Вулвси, Саутемптон и Ливерпул ги нудат очигледно најпривлечните опции, па нашиот тим за 27-то коло не би требало да изненади никого.

Прочитајте повеќе

Најава на дваесет и седмо коло

Во дваесет и седмото коло нè чекаат три дербија: две од горната петка (Челзи-Тотенхем и Лестер-Манчестер Сити) и едно на уште две екипи кои претендираат за излез во Европа (Арсенал-Евертон). И ќе го најавиме ние, уредниците на ФПЛ.мк.

Прочитајте повеќе
1 2