Капитени за четиринаесетто коло

Новата екипа на Жозе Мурињо постигна 7 гола на првите два натпревари под негово водство. Затоа некако предност му даваме на нивниот најдобар стрелец, иако ги земаме предвид и првенствениот најдобар стрелец, и повратникот во тимот на Клоп.

Прочитајте повеќе

Најава на четиринаесетто коло со Александар Табаковски (Дерби.мк)

Четиринаесетотто коло ќе го најави уредникот на „Дерби.мк“ Александар Табаковски, спортски новинар и коментатор на Ф1, во нашата јавност познат како голем љубител и експерт за мотоспортовите.

Прочитајте повеќе

ФПЛ лекции: Дванаесетто коло

Ливерпул во шампионски ритам го збриша и актуелниот шампион, оставајќи го на -9 во пресрет на репрезентативната пауза. Најдобриот стрелец пак, Џејми Варди, дефинитивно потсетува на формата од шампионската сезона на Лестер, позиционирајќи ги Лисиците на високото второ место.

Прочитајте повеќе
1 2