Капитени за седмо коло

Колово најмногу очекуваме од напаѓачите на досега перфектниот Ливерпул, како и офанзивците на Тотенхем кои имаат една добра домашна можност за да го поправат минатонеделниот гостински впечаток. Но, не ја забораваме ниту засилената гол-серија на шампионите.

Прочитајте повеќе

ФПЛ лекции: Шесто коло

Колово го одбележа големата победа на Сити и неколкуте рекорди поврзани со тој натпревар, шест од шест за Ливерпул, и повторно гол за победа на Обамејанг. Што друго важно се случуваше, и кои играчи беа во фокусот, прочитајте тука.

Прочитајте повеќе
1 2