Хајлајтси од петто коло (17-19 октомври 2020)

Сабота

Евертон – Ливерпул

Челзи – Саутемптон

Манчестер Сити – Арсенал

Њукасл – Манчестер Јунајтед

Недела

Шефилд Јунајтед – Фулам

Кристал Палас – Брајтон

Тотенхем – Вест Хем

Лестер – Астон Вила

Понеделник

ВБА – Барнли

Лидс – Вулвс