Хајлајтси од деветто коло (21-23 ноември 2020)

Сабота

Њукасл-Челзи

Астон Вила-Брајтон

Тотенхем-Манчестер Сити

Манчестер Јунајтед-ВБА

Недела

Фулам-Евертон

Шефилд Јунајтед-Вест Хем

Лидс-Арсенал

Ливерпул-Лестер

Понеделник

Барнли-Кристал Палас

Вулверхемптон-Саутемптон