Хајлајтси од деветнаесетто коло (16-23 јануари 2021)

Сабота

Вулвс-ВБА

Лидс-Брајтон

Вест Хем-Барнли

Фулам-Челзи

Лестер-Саутемптон

Недела

Шефилд-Тотенхем

Ливерпул-Манчестер Јунајтед

Манчестер Сити-Кристал Палас

Понеделник

Арсенал-Њукасл

Вторник

Вест Хем-ВБА

Лестер-Челзи

Среда

Манчестер Сити-Астон Вила

Фулам-Манчестер Јунајтед

Четврток

Ливерпул-Барнли

Сабота

Астон Вила-Њукасл