Хајлајтси од дваесет и трето коло (6-8 февруари 2021)

Сабота

Астон Вила-Арсенал

Барнли-Брајтон

Њукасл-Саутемптон

Фулам-Вест Хем

Манчестер Јунајтед-Евертон

Недела

Тотенхем-ВБА

Вулвс-Лестер

Ливерпул-Манчестер Сити

Шефилд-Челзи

Понеделник

Лидс-Кристал Палас