Хајлајтси од второ коло

Сабота

Евертон – ВБА

Лидс – Фулам

Манчестер Јунајтед – Кристал Палас

Арсенал – Вест Хем

Недела

Саутемптон – Тотенхем

Њукасл – Брајтон

Челзи – Ливерпул

Лестер – Барнли

Понеделник

Астон Вила – Шефилд Јунајтед

Вулверхемптон – Манчестер Сити