ФПЛ.мк најава за четврто коло

Почетокот на сезонава не е баш најпредвилив, ама барем на хартија, колово носи неколку предвидливо примамливи опции за капитен: КДБ, Салах, Ингс, Хименез, Калверт-Луин… А носи и едно големо дерби: Жозе Мурињо оди со својот Тотенхем кај неговиот поранешен клуб, Манчестер Јунајтед.

Прочитајте повеќе