ФПЛ.мк најава за осумнаесетто коло

Второто премиерлигашко коло во 2021-ва е и првото празно: ќе гледаме само шест меча во наредниве три дена. Ама, пак, во тие шест ќе ги видиме и двата Манчестера и Евертон и Тотенхем и Арсенал. Па, очекуваме и добар фудбал и добри ФПЛ просеци.

Прочитајте повеќе