ФПЛ.мк најава за петто коло

Веднаш по репрезентативната пауза, петтото коло ни носи две големи дербија меѓу четири одлични тренери: ливерпулското, меѓу Клоп и Анчелоти, и она меѓу Сити и Арсенал, односно меѓу учителот Пеп и ученикот Микел. А носи и некои други интересни средби.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за четврто коло

Почетокот на сезонава не е баш најпредвилив, ама барем на хартија, колово носи неколку предвидливо примамливи опции за капитен: КДБ, Салах, Ингс, Хименез, Калверт-Луин… А носи и едно големо дерби: Жозе Мурињо оди со својот Тотенхем кај неговиот поранешен клуб, Манчестер Јунајтед.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за трето коло

По одиграните натпревари во Лига ЕФЛ купот, следува третото коло на програмата во Премиер. Во него, нов дерби натпревар за Ливерпул, овојпат на Енфилд доаѓа Арсенал, во последниот понеделнички вечерен термин.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за второ коло

Викендов го имаме првото целосно коло, можност првпат да ги видиме нашите омилени ФПЛ поединци од Манчестеровците, а и да го погледнеме првото големо дерби на две екипи што претендираат на највисок пласман: Челзи и Ливерпул.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за прво коло

После помошта од минатогодишниот шампион на ФПЛ.мк лигата – Даниел Стојановски – и минатогодишниот светски шампион – Александар Антонов – за првово коло, редно е да ви помогнеме и ние. Во продолжение, најавата за отворањето, со очекувани резултати, играчи што треба да ги имате и капитени што треба да ги размислите.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за 38+ коло

И, ете, така, дојдовме до последното коло – а воедно и најава – за сезонава. Сè уште не сме сигурни кои два тима ќе им се приклучат на Ливерпул и Сити во ЛШ наредна сезона или на Норич во Чемпионшип, па ќе биде интересно да се следат натпреварите во недела. Но, од ФПЛ аспект, ќе биде и уште поинтересно да се види со кои состави ќе излезат Клоп и, особено, Пеп.

Прочитајте повеќе
1 2 3 5