Даниел Стојановски е освојувачот на ФПЛ.мк титулата за 2019/20!

Е, па, толку беше: долгата 2019/20 сезона заврши. Ливерпул стана премиерлигашки шампион, а менаџерот на тимот Консултанти, Даниел Стојановски – освојувач на инаугуралната ФПЛ.мк лига. Нека му е честито!

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига: состојба по дваесет и осмо коло

Сити и Арсенал не играа, Ливерпул, Лестер и Тотенхем изгубија, Манчестер Јунајтед и Евертон играа нерешено… Малку е да се каже дека 28-то коло беше ужасно. Оттука, секој што собра повеќе од 26 поени треба да е среќен. Во Топ 10 во ФПЛ.мк лигата, некои собраа и над 40.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига: состојба по дваесет и четврто коло

Четворица од овонеделниот Топ 10 во ФПЛ.мк лигата се одлучиле да изиграат троен капитен; тројца од нив, го одбрале и правилниот човек: Мо Салах. Неизненадувачки, двајца од нив се пробија на самиот врв.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига: состојба по дваесет и трето коло

Ако веќе изигруваш вајлдкарта, изиграј ја како Ице Беќаров: неговиот освежен тим „!!! VIRGIL !!!“ колово собра дури 78 поени! Па, така, Ице надомести дури 42 поени заостанување и сега е прв. Матеј и Игор се зад него.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига: состојба по дваесет и прво коло

Првите две места останаа непроменети и по последното празнично коло во нашата ФПЛ.мк лига – но имаше благи поместувања во остатокот од табелата, па чесно е да ги испочитуваме низ задолжителниот меѓуколовен преглед.

Прочитајте повеќе
1 2 3 4