Хајлајтси од трето коло

Продолжени хајлајтси (10-20 минути) од третото коло – без никакви спојлери сè до крајот на колото во понеделник, кога ќе ги замениме со (главно) кратки официјални хајлајтси. Во случај да не сакате инстантно да дознаете како поминале вашите ФПЛ играчи.

Прочитајте повеќе

Хајлајтси од прво коло

За сите оние кои немале време или можност да погледнат некој од натпреварите во живо, од оваа година почнуваме со објавување и на скратени натпревари: десет до дваесетминутни продолжени хајлајтси на Sky Sports, BT Sports, BBC или NBSCN. Клучна точка во секое ФПЛ истражување.

Прочитајте повеќе

Анализи на новајлиите за сезона 2020/21: Лидс

Шампионите во Чемпионшип за сезоната 2019/20. Екипата која ја предводи „лудакот“ Биелса, а во која настапува и нашиот Алиоски. Конечно, по пауза од 6 години, ете нов Македонец во најсилната лига во Европа. Ќе се гордееме во секоја негова минута помината на терените ширум островот.

Прочитајте повеќе

Анализи на новајлиите за сезона 2020/21: Фулам

Фулам во регуларниот дел на Чемпионшип лигата заврши на четвртата позиција, со 81 бод, идентично со Брентфорд, само два помалку од ВБА. Тие имаа многу послаба гол-разлика од ривалите, само +16, но затоа пак го имаа најдобриот стрелец во лигата – Александар Митровиќ со 26 постигнати погодоци.

Прочитајте повеќе

Анализи на новајлиите за сезона 2020/21: ВБА

Во Премиер лигата се враќа и тимот кој го паметиме по настапите на двајца македонски репрезентативци, Артим Шаќири и Горан Попов. Под водство на Славен Билиќ, ВБА беше екипата со најмалку порази во минатогодишната сезона во Чемпионшип, само 7. Што може да очекуваме во Премиер?

Прочитајте повеќе
1 2 3 4