ФПЛ.мк најава за деветнаесетто коло

Деветнаесеттото коло преку ноќ испадна единечно за Лидс и празно за Евертон – откако претходно изненадувачки стана убаво двојно за Сити. Настрана ФПЛ, ни го носи и најголемото премиерлигашко дерби: Ливерпул-Манчестер Јунајтед.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за осумнаесетто коло

Второто премиерлигашко коло во 2021-ва е и првото празно: ќе гледаме само шест меча во наредниве три дена. Ама, пак, во тие шест ќе ги видиме и двата Манчестера и Евертон и Тотенхем и Арсенал. Па, очекуваме и добар фудбал и добри ФПЛ просеци.

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк најава за седумнаесетто коло

Последното коло од 2020-та испадна лика и прилика на целата година: непредвидливо, хаотично и полно со „што ако?“ Ама, ајде 2021-ва ќе биде подобра. Среќна Нова, ФПЛ менаџери! Многу здравје, љубов и успеси нареднава година – а богами и понекој погоден троен капитен!

Прочитајте повеќе

ФПЛ.мк лига, состојба по шеснаесетто коло

Велат формата е менлива, ама класата – вечна. Па, не нè чуди што сè повеќе во Топ 10 од нашата ФПЛ.мк лига почнуваме да гледаме имиња на кои се навикнавме ланската сезона. Едно такво имаме на третото место. На самиот врв – прво и второ место – немаме никакви промени. Што значи, честитки за Александар Димовски – полусезонскиот шампион!

Прочитајте повеќе
1 2 3 27